Jolanta FRASZYŃSKA

Jolanta Fraszyńska (ur. 14 grudnia 1968 w Mysłowicach) – polska aktorka filmowa i teatralna. Fotografia : Jan Polakowski

Dzieciństwo spędziła w Mysłowicach. Od szóstego roku życia występowała w zespole wokalno-tanecznym w domu kultury WSS „Społem”, później działała w kościelnej Oazie. Do wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej dostała się po ukończeniu Studium Wychowania Przedszkolnego. W 1990 ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu. W latach 1991–1998 pracowała w Teatrze Polskim we Wrocławiu. W 1998 przeniosła się do Teatru Dramatycznego w Warszawie. Zagrała w dwudziestu pięciu spektaklach Teatru Telewizji.

Na dużym ekranie zadebiutowała w roku 1991 rolą Ani w In flagranti Wojciecha Biedronia.

Od 6 września 2008 brała udział w czwartej edycji programu Jak oni śpiewają, 28 września 2008 z powodów zdrowotnych zrezygnowała z udziału w show, zajęła tym samym 13. miejsce. Od września do listopada 2011 zasiadała w jury show Taniec z gwiazdami, zastępując tym samym Beatę Tyszkiewicz.
Życie prywatne

Ma dwie córki Nastazję (ur. 1990) z pierwszego małżeństwa z aktorem Robertem Gonerą oraz Anielę (ur. 12 maja 2004) z drugim mężem Grzegorzem Kuczeriszką, operatorem, z którym rozwiodła się wiosną 2010.

Aktorka była przez 2 lata ambasadorem Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej Forum przeciw depresji.

Jolanta Fraszyńska zdecydowała się na sesję w miesięczniku „Playboy Polska”, edycja z maja 1999. Jest również autorką jednej z bajek w tomie „Bajki gwiazd” (2005). Dostępna jest wersja drukowana oraz płyta, na którą aktorka nagrała ową bajkę. /tekst źródłowy: Wikipedia. Fotograf : Jan Polakowski /

Leave a comment